07
Bal

Su Konstitucija nesutampantis įstatymas kelia aistras teismuose

Šiandien Klaipėdos apylinkės teismas turėtų paskelbti sprendimą byloje, kurioje pilnametystės jau sulaukęs jaunuolis siekia iš savo tėvo prisiteisti alimentus.
Vaikinas nori, kad tėvas kas mėnesį jam mokėtų po 202 litus. Nors ieškovo advokatas iš pradžių buvo pasirengęs sumažinti reikalaujamą sumą ir sudaryti taikos sutartį, atsakovui su tuo nesutikus, ieškinys liko toks pat.
Atsakovo advokatas R. Kairys prašė teismo atidėti bylos nagrinėjimą, mat jis kreipėsi į Konstitucinį Teismą ir paprašė išaiškinti, ar praėjusių metų lapkričio mėnesį įsigaliojusi nauja Lietuvos Respublikos
Civilinio kodekso redakcija, leidžianti besimokantiems pilnamečiams iki 24 metų prisiteisti iš tėvų išlaikymą, neprieštarauja LR Konstitucijai, kurioje teigiama, kad tėvai vaikus privalo išlaikyti iki 18 metų.
Tačiau Teismas palaikė ieškovo advokato pusę ir bylą nagrinėjo. Ieškovo advokatas Henrikas Mackevičius pabrėžė, kad paprastai Konstitucinio Teismo sprendimo reikia laukti net keletą metų. O išlaikymo vaikinui reikia šiandien.
„Taip jau Lietuvoje yra, kad kurį laiką galioja Konstitucijai prieštaraujantys įstatymai. Gal ir paradoksali situacija, bet gyvename tokioje šalyje“, – replikavo H. Mackevičius.
Beje, teisme dalyvavo ir Vaikų teisių apsaugos tarnybos specialistė. Ji, gindama atsakovo devynmečio sūnaus iš kitos santuokos interesus, taip pat prašė teismo netenkinti pilnamečio sūnaus ieškinio, nes tokiu atveju būtų nuskriaustas vaikas, kuriam tėvo išlaikymas labiau reikalingas.
Posėdyje nei ieškovas, nei atsakovas nedalyvavo. Tiesa, sūnus buvo atėjęs į teismo salę, bet pamatęs, kad nėra tėvo ir pasitaręs su advokatu, pasišalino. Tėvas, jo advokato duomenimis, yra išvykęs į užsienį darbo reikalais.
Tokios bylos, kai pilnamečiai bando prisiteisti iš tėvų išlaikymą, dar naujovė Lietuvoje, tačiau, advokatų žiniomis, jų vis daugėja. Artimiausiu metu Klaipėdos apylinkės teisme bus nagrinėjamos dar kelios panašios bylos.

Dienraštis „Vakarų Ekspresas“
Edita Užkuraitė
2005 m. balandžio 7 d.

Share this post