10
Geg

Patenkinti teismo sprendimu

http://www.pajurionaujienos.com/index.php?act=exp&sid=18445

  • Teisėtvarka
  • 2019-05-10

Klaipėdos apygardos teismas išnagrinėjo šešių Darbėnų gimnazijos darbuotojų apeliacinį skundą. „Teismas tenkino mūsų reikalavimus, panaikino nustatytus koeficientus ir įpareigojo juos perskaičiuoti. Sprendimas dar gali būtų skundžiamas Aukščiausiajam Teismui, tačiau neaišku, ar skundas bus priimtas, o sprendimas jau turi būti vykdomas“, – įvardijo advokatas Karolis Gerbauskas.

Konfliktas tarp darbdavio ir darbuotojų kilo dėl bibliotekininkams, informacinių technologijų specialistui bei mokytojų padėjėjams nustatytų minimalių darbo užmokesčio pastoviosios dalies koeficientų, pagal kuriuos skaičiuojamas darbo užmokestis, o ne vidurkiai, kurie buvo nustatyti pedagogams. Darbuotojai tikino, kad taip jie diskriminuojami, palyginus su pedagogais.

Gegužės 6 d. Klaipėdos apygardos teismas nusprendė panaikinti Plungės apylinkės teismo Kretingos rūmų 2018 m. gegužės 25 d. sprendimą ir Darbėnų gimnazijos direktoriaus įsakymų punktus dėl darbuotojų. Įpareigojo gimnaziją iš naujo nustatyti pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientus laikotarpiui nuo 2017 m. vasario 1 d. iki 2017 m. rugpjūčio 31 d. ir pagal naujai nustatytą pareiginės algos koeficientą perskaičiuoti darbo užmokesčius ieškovams už tą patį laikotarpį.

Taip pat priteisė darbuotojams iš Darbėnų gimnazijos po 35,71 Eur bylinėjimosi išlaidų, patirtų pirmosios instancijos teisme. Teismas konstatavo, kad apeliacinis skundas tenkintas iš dalies, tačiau ieškovai sprendimu yra patenkinti. „Prašėme arba priteisti konkrečias pinigų sumas, arba įpareigoti nustatyti koeficientus iš naujo ir išmokėti skirtumą. Tai buvo alternatyvūs reikalavimai, bet kurio jo tenkinimas ieškovams buvo priimtinas. Teismas nutarė įpareigoti nustatyti iš naujo, t.y. tenkino antrą alternatyvą, todėl vargu, ar galima sakyti, kad tenkino tik iš dalies. Visų alternatyvų patenkinimas vienu metu tiesiog logiškai būtų neįmanomas“, – paaiškino K. Gerbauskas.

Share this post