15
Vas

Konfliktas laive užgeso paslaptingai

Vakar nustojo galioti kapitono Viačeslavo Gurovo iš daugiau kaip metus Klaipėdos uoste areštuoto Panamos laivo „Inforte“ viza. Tačiau namo į Sevastopolį jis negalėjo išvykti. Pasas liko pas laivo agentą, kelionei pinigų nėra. Nesumokėta ir už aštuonis darbo laive mėnesius.
„Klaipėda“ prieš metus rašė apie refrižeratorinio motorlaivio „Inforte“ įgulos narių ukrainiečių ir jo savininkės Ukrainos pilietės Svetlanos Zagrebelnajos konfliktą. Tuomet jie buvo atsidūrę panašioje padėtyje. Pasibaigus vizos galiojimo terminui, jiems grėsė deportacija iš Lietuvos. Laivo šeimininkė nemokėjo atlyginimų ir nedavė pinigų kelionei į namus. Viskas baigėsi Klaipėdos teisme pasirašytu taikos susitarimu. Septyniems jūrininkams S.Zagrebelnaja turėjo sumokėti atlyginimus – iš viso 26 498 dolerius. Vis dar nesumokėjo.
Kraštiečių likimas ištiko ir kapitoną V.Gurovą, kuris į Klaipėdą atvyko 2005 metų liepą. „Visą mėnesį vienas prižiūrėjau laivą, per rugpjūčio štormą kovojau už jo saugumą. Išsaugojau laivo turtą – nedingo nė vienas varžtelis. Tačiau laivo šeimininkė dabar bando mane iš čia išgyvendinti, nesumokėjusi daugiau kaip 7 tūkst. dolerių atlyginimo. Vizos man nepratęsia, privalau nedelsdamas išvykti iš Lietuvos. Kaip tai padaryti be paso ir pinigų?“ – vakar nerimavo kapitonas.
Advokatas Henrikas Mackevičius parengė V.Gurovo ieškinį teismui. Tačiau kapitonas baiminasi, kad, pardavus motorlaivį, jis vis tiek nieko negaus. „Yra pirkėjas. Tik šeimininkė dar turi sumokėti užstatą už laivą Panamoje, septyniems jūrininkams pagal ieškinius, Klaipėdos kompanijoms „Uosto vartai“ ir „Barklita“, galbūt dar kam nors. Aš eilės galiu ir nesulaukti“, – nuogąstavo kapitonas.
Vakar į laivą atvykusi S.Zagrebelnaja taip pat turėjo pretenzijų V.Gurovui. Ji žurnalistams sakė, neva jis pasisavino įgulai skirtą atlyginimą už gruodį – 1 500 dolerių, paslėpė laivo dokumentus, kuriuos grąžins tik mainais į uždarbį. Kaltinimus kapitonas neigė, vis griebdamasis už širdies, savo ruožtu laivo savininkę kaltino suplėšius įgulos algų žiniaraščius ir pasiėmus svarbų laivo dokumentą. Konfliktas buvo išspręstas labai netikėtai. V.Gurovas vakar vakare telefonu pranešė, jog jam pratęsė vizą ir grąžino pasą. „Pamirškite viską, ką girdėjote laive. Su laivo savininke viską išsiaiškinome ir pretenzijų vienas kitam nebeturime“, – paprašė kapitonas.

Dienraštis „Klaipėda“
Jelena Listopad
2006 m. vasario mėn. 15 d.

Share this post