08
Bal

Dirbantis pilnametis iš tėvo alimentų negaus

Teismas nepatenkino pilnamečio klaipėdiečio Jurijaus P. ieškinio jo tėvui, nes jaunuoliui nepavyko įrodyti, kad jam reikalingas tėvo išlaikymas.
Paaiškėjo, jog sūnus nuo praėjusių metų rugsėjo mėnesio atlieka darbinę praktiką, už kurią gauna atlyginimą. Be to, kas mėnesį jis gauna 95 litus stipendijos.
Kadangi jaunuolio mėnesinės pajamos viršija nustatytą minimalų pragyvenimo lygį – 125 litus, ieškovui nepavyko įrodyti, kad jam būtina parama.
Tokį teismo sprendimą lėmė ir tai, kad tėvas nuo šių metų kovo mėnesio buvo atleistas iš darbo. Be to, jis antrojoje santuokoje augina devynmetį sūnų, kurio motina yra mirusi.
Vis dėlto ieškovo advokato Henriko Mackevičiaus teigimu, svarbiausia, kad teismas neatmetė šio ieškinio, vadinasi, pilnamečiai vaikai turi teisę reikalauti išlaikymo.
Jis patikino „Vakarų ekspresą“, kad šis teismo sprendimas bus apskųstas.
Be to, planuojama kreiptis ir į Aukščiausiąjį teismą, kad būtų tiksliai nustatyta riba, kokias pajamas gaunantys jaunuoliai jau nebegali pretenduoti į tėvų išlaikymą.
Nors tokios bylos dar tebėra naujovė Lietuvoje ir nėra susiformavusi jų teisinė praktika, H. Mackevičius nemano, kad Jurijaus atvejis nuslopins norą ir kitiems pilnamečiams bandyti prisiteisti iš tėvų alimentus.
„Kitą savaitę bus nagrinėjama panašaus pobūdžio byla, kur studijuojanti mergina bando prisiteisti iš tėvo išlaikymą. Ji negauna stipendijos ir moka už mokslą. Manau, kad šį kartą pavyks įrodyti, kad jai būtina tėvo parama“, – sakė H. Mackevičius.
Galimybė pilnamečiams reikalauti iš tėvų išlaikymo atsirado po to, kai praėjusių metų lapkričio mėnesį įsigaliojo nauja Lietuvos Respublikos Civilinio kodekso redakcija.
Prisiteisti alimentus iš tėvų iki sukaks 24 metais gali tie pilnamečiai, kurie mokosi bet kurios švietimo įstaigos dieniniame skyriuje ir sugeba teismui įrodyti, kad jam būtina materialinė parama, t.y. jis nedirba, gauna mažą stipendiją, moka už mokslą ir kt.

Dienraštis „Vakarų Ekspresas“
Edita Užkuraitė
2005 m. balandžio 8 d.

Share this post