14
Kov

Bendrovės „Passat“ kursas į bankrotą

Laivybą smarkiai palietusi pasaulinį krizė nepagailėjo Klaipėdoje esančios laivybos kompanijos „Passat“.
Vasario viduryje Klaipėdos apygardos teismas priėmė pareiškimą dėl bankroto bylos iškėlimo šiai bendrovei.
Jau kurį laiką buvo žinių, kad bendrovė „Passat“ turi ilgalaikių įsiskolinimų jūrininkams. Dėl šios bendrovės skolų dalis jūrininkų jau daugiau nei prieš metus kreipėsi į Lietuvos jūrininkų sąjungą. Šios sąjungos pirmininkas Petras Bekėža teigė, kad jie turi sąrašą žmonių, kuriems ilgiau nei metus nemokami atlyginimai. Tarp jų yra ir laivų kapitonų.
P.Bekėža įspėjo jūrininkus, kad nesusigundytų norais įsidarbinti šioje kompanijoje, nes ji esanti nepatikima.
Jūrininkų bylas dažnai kuruojančios advokato Henriko Mackevičiaus ir partnerių kontoros advokato padėjėjas Raimundas Mažulis teigė, kad teismuose jie atstovavo dviejuose „Passat“ jūrininkų bylose. Abi jos baigėsi taikos sutartimis, kai „Passat“ jūrininkams sumokėjo skolas.
Dar keturis kartus jūrininkai kreipėsi pas advokatus dėl skolų, tačiau reikalai iki teismo procesų nenuėjo. Su jais buvo atsiskaityta.
Laivybos kompanija „Passat“ operavo laivais „Stropus“ (dedveitas 6277 t), „Lokys“ ir „Vigo“ (dedveitas po 2890 t).
Preliminariais duomenimis, laivas „Lokys“ dėl skolų jūrininkams įstrigo Didžiosios Britanijos Kardifo uoste. Čia jis areštuotas Tarptautinės transporto federacijos (ITF) inspektoriaus prašymu.
Bendrovė „Passat“ turėjo ir jūrininkų įdarbinimo laivuose padalinį. Jo atestato galiojimo terminas baigėsi pernai lapkritį. Saugios laivybos administracijos Įmonių atestavimo padalinio vadovas Antanas Draugelis teigė, kad naujas atestatas bendrovei „Passat“ nebeišduotas nors jie buvo kreipęsi.
„Turėjome jiems pastabų dėl skolų jūrininkams. Jūrininkų įdarbinimo sutartyse radome neatitikimų. Paaiškėjo, kad laivai buvo apdrausti, o kai kurie juose įdarbinti jūrininkai – ne. Po šių pateiktų pastabų, bendrovės atstovai nebeatėjo dėl jūrininkų įdarbinimo atestato“, – tikino A.Draugelis.
Tai reiškia, kad bendrovė „Passat“ šiuo metu ir negalėtų įdarbinti jūrininkų.

Portalas www.jura.diena.lt
Vidmantas Matutis
2011 m. kovo 14 d.

Share this post